Трамп порушив давню традицію — дипломат про вибори в США

Експосол України в США розповів, як розвиватиметься ситуація з американськими виборами

Трамп порушив давню традицію — дипломат про вибори в США

Чинний президент США Дональд Трамп відмовляється визнавати свою поразку на виборах, як традиційно робили інші кандидати. Про це розповів експосол України в США Валерій Чалий в ефірі каналу "Україна 24".

"Байдену прогнозували перемогу з великим відривом. За 2 тижні до закінчення виборів йому давали 8% перемоги. І саме Дональд Трамп на останньому етапі зробив спурт, який йому додав голосів. Зараз ми бачимо тенденцію до того, що за підрахунками голосів більше набере Байден, але це не означає, що результати виборів будуть встановлені. Буде складний сценарій, ми думали, що воно якось вирішиться, і один з кандидатів визнає свою поразку, але цього разу так не буде: традиція, яка почалася 1896 року, судячи з виступу Трампа, буде перервана", — сказав він.

Читайте також: Трамп визнає поразку на виборах за однієї умови – політолог

Чалий розповів, які фактори можуть вплинути на остаточні результати виборів.

"Перша важлива дата - 14 грудня, ці збори виборщиків і їхні голоси, тут є нюанси. На минулих виборах 10 виборщиків змінили позицію, якщо розрив буде невеликий, слово виборщиків може зіграти роль. Судячи з усього, будуть перераховувати голоси, це і Верховний суд, суди, включається Конгрес. І тут важливо, яка буде конфігурація в нижній палаті, тут демократи зберегли більшість, але для встановлення результатів важливо, які представництва від кожного штату, і тут немає ясності. Ну і Сенат, ми не знаємо, яким буде результат", — сказав він.

Раніше експерт-міжнародник Максим Ялі розповів, що очікується довга судова тяганина між Дональдом Трампом і Джо Байденом через підсумки виборів.

Джерело Україна 24 Теги