"Безповоротна перемога": в Азербайджані оцінили договір щодо Карабаху

Як зазначив азербайджанський депутат, країна зробила те, що не захотіли зробити ні ООН, ні ОБСЄ

"Безповоротна перемога": в Азербайджані оцінили договір щодо Карабаху

Депутат парламенту Азербайджану Руфат Гулієв в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав військову операцію в Нагірному Карабасі примусом Вірменії до миру.

Коментуючи домовленість про припинення збройного конфлікту, він заявив:

"Це і є примус до миру. Азербайджан ніколи не хотів війни. Ми завжди хотіли мирним шляхом вирішити це питання, але коли 28 років питання не вирішується, тоді, як сказав наш президент, ми виконали всі резолюції Ради безпеки ООН і військовим шляхом повернули собі окуповані території. Ми зробили те, що не захотіли зробити ні ООН, ні Рада безпеки, ні ОБСЄ, ні Європарламент - ніхто. Ми самі повернули собі наші землі. Ми виконали резолюції світової спільноти і відновили справедливість".

Читайте також: Росії довелося втрутитися в конфлікт у Карабасі — ексміністр назвав причину

За словами депутата, Азербайджан здобув "остаточну безповоротну перемогу".

"Пан президент не один десяток разів говорив - ми хочемо, щоб етнічні карабахські вірмени повернулися і залишилися жити в Нагірному Карабасі, звичайно, біженці, які були вигнані з Карабаху і прилеглих районів, вони повернулися, і після цього будемо дивитися. Поетапно вирішуватимемо всі питання", - зазначив Гулієв.

Своєю чергою, юрист-міжнародник Арам Асрян в ефірі телеканалу "Україна 24" заперечив Руфату Гулієву.

"Хотів би відповісти пану Гулієву. По-перше, резолюції ООН не визначали кордони Азербайджану. По-друге, Азербайджан не виконував резолюції Ради безпеки ООН 1993 року, і підписав перемир'я в 1994 році. І не завдяки резолюціям Ради безпеки ООН, а тому що батько чинного президента Гейдар Алієв був на межі повного знищення своєї країни в першій війні і вимушено підписав перемир'я", - сказав Асрян.

Читайте також: "У Туреччини кілька інтересів": президент Вірменії про війну в Карабасі та її причини

Коментуючи слова Гулієва щодо повернення біженців, міжнародник сказав:

"Стосовно того, щоб вірмени повернулися, Гулієв замовчує - в період цієї війни, 30-40 днів, всі світові ЗМІ просто кричали про порушення прав громадян - розстріл військовополонених, відрізання голів, зняття це на відео і розміщення в інтернеті".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписав з президентом Росії Володимиром Путіним і Азербайджану Ільхамом Алієвим документ про припинення війни в Нагірному Карабасі з 10 листопада.

Джерело Україна 24 Теги