Переграли самі себе – експерт про поразку Росії в нафтовій війні

Очікується зниження світових цін на нафту

Переграли самі себе – експерт про поразку Росії в нафтовій війні

Росія "переграла сама себе" на нафтовому ринку, погодившись на пропозицію Саудівської Аравії значно скоротити видобуток нафти.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, коментуючи декларацію про скорочення видобутку, підписану країнами ОПЕК+.

"Декларація, яка була прийнята командою ОПЕК+, не дозволить досягнути тих рівнів цін, які були раніше, і ціни на нафту будуть перебувати в параметрі 30-35 доларів за барель", – заявив він.

"Росії буде вкрай важко виконати дані умови, тому що, згідно з цією декларацією, Росія повинна буде скоротити видобуток на 1,5 млн барелів на добу. Це Росії буде навіть технічно важко зробити, оскільки її родовища не такі гнучкі і вона не може так різко реагувати на попит і пропозицію як, наприклад, Саудівська Аравія. Якщо в березні на засіданні ОПЕК+ Росія відмовилася скорочувати на 0,5 млн барелів на добу, то зараз вона змушена взяти зобов'язання скорочення 1,5 млн барелів. Вона переграла сама себе", – підкреслив експерт.

За словами Омельченка, в таких умовах світові ціни на нафту будуть низькі.

Теги