У Лукашенка важка ситуація — журналіст розповів, що у нього вимагатиме Путін

Іван Яковина розповів, про що йшлося на зустрічі президентів Росії та Білорусі

У Лукашенка важка ситуація — журналіст розповів, що у нього вимагатиме Путін

Журналіст Іван Яковина розповів в ефірі каналу "Україна 24", про що говорили президенти Росії та Білорусі Володимир Путін і Олександр Лукашенко на закритій зустрічі в Сочі 22 лютого.

"Я вважаю, що вони говорили про виділення Білорусі 3,5 млрд доларів кредиту, оскільки білоруська економіка сама себе не здатна підтримувати, і як тільки там закінчуються гроші, настає ризик падіння режиму Лукашенка. Тому для Лукашенка критично важливо отримувати фінансування з Москви.

В обмін на це, найімовірніше, Путін вимагає включення в нову Конституцію Білорусі положень про часткову втрату суверенітету цієї країни, тобто про деяке підпорядкування тих чи інших функцій наднаціональним органам, органам так званої союзної держави", — сказав він.

Читайте також: Лукашенко не згоден з Путіним у ключовому питанні - експерт про союз Росії та Білорусі

Яковина зазначив, що Лукашенко фактично загнаний у куток.

"Зараз ситуація у Лукашенка дуже важка, і раніше він ще міг якось лавірувати між Заходом і Росією, але зараз у нього не залишилося можливості для маневрів. Нещодавно відбулися так звані Всебілоруські збори, що вказує на те, що Лукашенко перебуває в серйозній кризі.

Цікаво, що перед його візитом до Сочі Світлана Тихановська визнала, що Лукашенко "затоптав протести", тим самим підсиливши його позиції перед переговорами, оскільки Путіну вигідно, щоб у Лукашенка взагалі не було б, куди бігти. Але зараз Лукашенко демонструє, що він ніби впорався з протестами. Думаю, Путін його все одно дотисне і змусить підписати", — сказав він.

Раніше експерт-міжнародник Максим Хилько прогнозував, чого чекати від зустрічі Путіна і Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги