Путін отримав чіткий сигнал: аналітик про сепаратистський "форум" у Донецьку

Андрій Ілларіонов вважає, що діяльність Росії на Донбасі активізувалася після формування нової Адміністрації президента США

Путін отримав чіткий сигнал: аналітик про сепаратистський "форум" у Донецьку

Так званий форум "Русский Донбасс", який пройшов у Донецьку в січні, є свідченням того, що президент Росії Володимир Путін отримав "чіткий сигнал" у зв'язку з формуванням нової Адміністрації президента США.

Таку думку в ефірі каналу "Україна 24" висловив президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.

"Зверніть увагу, що в самому кінці січня в Донецьку пройшов гучний сепаратистський з'їзд, який проголосив знову "Новоросію", створення "Великої Новоросії", захоплення нових територій тощо. За 4 роки адміністрації Трампа ніхто нічого подібного не проводив. Варто було тільки з'явитися новій адміністрації, як Путін, мабуть, отримавши чіткий сигнал, він це добре розуміє, тут же дав відмашку на проведення сепаратистського з'їзду", - сказав аналітик.

Читайте також: Буде багато крові: політолог про можливий розвиток ситуації на Донбасі

Також Ілларіонов звернув увагу на збільшення кількості обстрілів, якого не було під час президентства Дональда Трампа.

"Ми бачимо, що відбувається на лінії розмежування: різке зростання обстрілів українських військових, з'являється велика кількість поранених і загиблих. У такому обсязі й такої щільності обстрілів не було з липня минулого року. Це сталося тільки після того, як у Вашингтоні з'явилася нова адміністрація", - сказав Ілларіонов.

Читайте також: "Викинути Росію силою": Кравчук оцінив варіант вирішення проблем з Донбасом

Також аналітик вважає, що дата публікації концепції так званого "Русского Донбасса" обрана російською владою невипадково.

"Так звана концепція "Русского Донбасса" знаєте коли була опублікована? Демонстративно 21 січня 2021 року, рівно на наступний день після інавгурації Байдена. Це великий документ, він давно готовий, його можна було опублікувати коли завгодно, хоча б 19 січня. Але Путін і його клієнти знали, що потрібно почекати день", - сказав аналітик.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" політолог Олег Саакян розповів про цілі "форуму" в Донецьку.

Джерело Україна 24 Теги