Наслідки непередбачувані — політолог про заяву Путіна щодо небезпеки інтернету

Дмитро Орєшкін розповів, до чого може призвести інтернет-ізоляція Росії

Наслідки непередбачувані — політолог про заяву Путіна щодо небезпеки інтернету

Російський політолог Дмитро Орєшкін прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" заяву президента РФ Володимира Путіна про шкоду інтернету.

"Проблема не в тому, що технічно не можна ізолюватися. Перерубати кабель сокирою завжди можна. Йдеться про те, якими будуть політичні та економічні витрати цього рішення, оскільки у нас багато людей зайняті інтернет-бізнесом. Невизначено багато зайняті. Багато хто живе в Таїланді, податки якимось чином йдуть до Росії. І якщо таке рішення буде прийнято, це завдасть удару по десятках мільйонів кваліфікованих користувачів і професіоналів, посиплються мережі міжнародної торгівлі, обмін даних, непередбачувані наслідки, і напевно негативні для іміджу Путіна", — сказав він.

Читайте також: Путін зрозумів небезпеку інтернету — журналіст назвав головну мету президента РФ

Орєшкін зазначив, що реакція на блокування інтернету в Росії може бути непередбачуваною.

"Багато людей у Росії намагаються бути поза політикою, заробляють свої гроші, взаємодіють з іншими країнами. Вони навіть не розуміють, які претензії до Путіна, чим він гірший за африканських або латиноамериканських начальників. Але якщо їм обрубати їхнє звичне середовище не тільки проживання, але й заробляння грошей, буде подвійно непередбачувана політична реакція, тому що соціологи фіксують два інформаційні всесвіти — телевізійний і та сама активна молодь, яка пасеться в інтернеті, вона телевізор майже не дивиться. Це завдасть такої шкоди Росії, що ми на кілька років вилетимо з глобального конкурентного середовища", — сказав він.

Читайте також: "Режими змагаються у згущенні фашизму" — журналіст про Лукашенка та Путіна

Нагадаємо, Путін заявив, що глобальна мережа несе серйозні загрози суспільству, зокрема, розповсюдження дитячої порнографії, схиляння до суїцидів, втягнення неповнолітніх у незаконні акції протесту тощо.

Джерело Україна 24 Теги