"Великий друг Путіна" програв: журналіст назвав ймовірного нового канцлера Німеччини

Іван Яковина розповів, чому партія Меркель програла місцеві вибори в Німеччині

"Великий друг Путіна" програв: журналіст назвав ймовірного нового канцлера Німеччини

У Німеччині "великий друг" президента Росії Володимира Путіна може програти федеральні вибори. Про це розповів журналіст Іван Яковина у програмі "Світогляд Сьогодні" на каналі "Україна 24".

"У двох багатих землях Німеччини минулого тижня відбулися вибори до місцевих органів влади. Партія Меркель ХДС з тріском програла ці вибори в обох землях, хоча останні 10 років повністю там домінувала. Як не дивно, поразка партії Меркель — це швидше добре, ніж погано. Цього року вона вже залишила пост голови своєї партії. А після вересневих виборів до Бундестагу залишить, мабуть, і уряд своєї країни.

Партія ХДС своїм новим керівником уже обрала політика, якого звати Армін Лашет. Уже восени, якщо все для нього буде добре, він стане новим федеральним канцлером Німеччини. Це великий друг Путіна. Лашет вважає, що Німеччина і Росія повинні вирішити всі свої проблеми. У зовнішньополітичному сенсі він такий собі Трамп, тільки німецький. Тому повний розгром партії, яку очолює вже він, у двох ключових землях Німеччини — це дуже хороший знак для нас з вами", — розповів він.

Читайте також: "Для України не дуже радісно": експосол про заяву Байдена на адресу Путіна

Яковина назвав ймовірного нового лідера партії "Християнсько-демократичний союз".

"Усередині ХДС вже почалися розмови про те, що Лашет не здатний здобути для партії перемогу на федеральних виборах у вересні. Шанси на те, що друг Путіна стане німецьким канцлером, через це сильно скоротилися. Зараз або він залишається на чолі партії та програє вибори, швидше за все, або партія отримує шанс на перемогу, але для цього їй потрібно прогнати з поста лідера цього Лашета.

Але хто ж стане наступником Меркель? Є дві кандидатури. ХДС зазвичай править в коаліції з ХСС, канцлером зазвичай стає лідер ХДС. Але через те, що Лашет виявився недолугим політиком, альянс цих двох партій може очолити лідер ХСС — Маркус Зедер, який повністю підтримує санкції проти Кремля. Якщо альянс ХДС/ХСС програє, лідером стане, швидше за все, так звана "світлофорна" коаліція: червоні — соціал-демократи, жовті — ліберали, та "зелені". Канцлером Німеччини в цьому випадку має стати лідер "зелених" Анна-Лєна Баєрбок. Вона терпіти не може Путіна, теж вважає його вбивцею і виступає категорично проти "Північного потоку-2", — сказав він.

Раніше координатор проєкту "Стоп Терор" Семен Кабакаєв розповів, чому Росії у 2014 році вдалося захопити Крим.

Джерело Україна 24 Теги