"Улюблена іграшка Путіна гниє на дні моря" — журналіст про долю "Північного потоку 2"

Іван Яковина розповів, чому Європа може заморозити будівництво російського газопроводу

"Улюблена іграшка Путіна гниє на дні моря" — журналіст про долю "Північного потоку 2"

Журналіст Іван Яковина розповів в ефірі програми "Світогляд Сьогодні" на каналі "Україна 24", що будівництво російського газопроводу "Північний потік 2" може бути зупинене.

"Північний потік-2" може бути похований ще до федеральних виборів в Німеччині у вересні, тому що зараз цим питанням впритул зайнялися американці. Держсекретар США Ентоні Блінкен виступив з офіційною заявою про "Північний потік-2", сказавши, що це російський геополітичний проєкт, покликаний послабити Європу. Але головне, сказав Блінкен, США не просто будуть критикувати цю трубу, а відслідкують всіх до одного учасника реалізації цього проєкту і введуть проти них максимально жорстокі санкції.

Це погані новини для "Північного потоку-2". Щоб його побудувати, потрібні західні фахівці, технології та страховики. Всі вони дуже дбають за свою репутацію і не хочуть сваритися з Америкою й опинятися в венчурних списках. Тому десятки дуже різних компаній поточного тижня оголосили, що відмовляються від продовження участі в цьому проєкті через позицію США", — сказав він.

Читайте також: "Великий друг Путіна" програв: журналіст назвав ймовірного нового канцлера Німеччини

За словами Яковини, будівництво буде заблоковане на весь час президентства Володимира Путіна.

"Зважаючи на все це, Росія була змушена оголосити, що запуск газопроводу відкладається, як мінімум, до вересня. У вересні відбудуться федеральні вибори в Німеччині. Переможцем там цілком ймовірно стане хтось із затятих супротивників газопроводу. Схоже, цей проєкт не буде реалізований, поки Путін перебуває при владі. Але коли він піде, тоді потік, напевно, добудують. Зараз же улюблена іграшка Путіна гниє на дні Балтійського моря", — сказав він.

Раніше Яковина розповів, що означають різкі слова президента США Джо Байдена на адресу російського президента Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги