Путін потрапив у пастку — журналіст про заяву Байдена

Іван Яковина розповів, до чого призвела відповідь Кремля на жорстку заяву президента США

Путін потрапив у пастку — журналіст про заяву Байдена

Спічрайтери президента Росії Володимира Путіна не вміють реагувати на серйозні ситуації, заявив журналіст Іван Яковина в ефірі програми "Світогляд Сьогодні" в ефірі каналу "Україна 24".

"Байден назвав Путіна вбивцею. Весь штаб кремлівських спічрайтерів цілу добу думав, як на це відповісти. Дивлячись на відповідь Путіна, рівень його помічників, їх компетенція викликає просто острах. Вони повністю розучилися працювати. Ні Путін, ні його люди просто нічого не вміють робити.
Коли Джо Байден публічно назвав Путіна вбивцею, він таки не випадкову дурість бовкнув. Його прессекретарка потім сказала, що Байден саме це і мав на увазі. У Байдена взагалі для цього є всі підстави. Він хотів подивитися, що на це відповість Путін, як він буде виправдовуватися.

Розрахунок був такий: а раптом Путін обуритися, образиться, призведе докази своєї невинуватості, хіба мало. Може, американська розвідка помиляється, і російський президент дійсно ні в чому не винен — хто знає. Але Путін у відповідь просто почав кривлятися, по суті, він крикнув Байдену "сам такий!", ще б йому язика показав", — сказав він.

Читайте також: "Великий друг Путіна" програв: журналіст назвав ймовірного нового канцлера Німеччини

За словами Яковини, таке поводження Путіна тільки переконало американців в правоті Байдена.

"Для Вашингтона ця реакція стала підтвердженням того, в чому американці й так не сумнівалися. Так, Путін дійсно вбивця. Він цього навіть не заперечує. Будь-яка нормальна людина у відповідь на заяву Байдена сказала б: ви що, з глузду з'їхали, на якій підставі ви називаєте мене вбивцею, я на вас подам до суду за наклеп, і легко цей суд виграю. Але Путін нічого цього не говорить, він просто обзивається у відповідь.

Я підозрюю, що, через деякий час Путін зрозумів, що своєю відповіддю потрапив у пастку, яку йому розставив Байден, тому вирішив якось забалакати цю тему, а ще краще — перевести стрілки на самого Байдена. Він запропонував Байдену провести в прямому ефірі щось типу дебатів про сучасний стан російсько-американських відносин і про їхню історію. Байден, звичайно ж, дав зрозуміти, що його такий діалог зовсім не цікавить. Все, що йому потрібно було, він про Путіна зрозумів з його першої відповіді. Загалом він дав зрозуміти, що з кримінальним злочинцем, з вбивцею говорити не має наміру", — сказав він.

Раніше Яковина розповів, чому російський проєкт "Північний потік 2" може бути похований.

Джерело Україна 24 Теги