Масові затримання в Білорусі: політик пояснив дії влади

Білоруський опозиціонер розповів, чому влада жорстко реагує на масові акції

Масові затримання в Білорусі: політик пояснив дії влади

Понад 200 осіб по всій Білорусі затримали в неофіційне свято День Волі. До білоруської столиці стягнули військову техніку, зокрема, водомети. А затримувати активістів почали ще на світанку — як прямо на вулицях, так і вдома разом з обшуками. Громадян звинувачують у порушенні законодавства про масові заходи.

Подробиці розповів у програмі "Сьогодні День" на каналі "Україна 24" глава білоруського руху "За Свабоду", член Координаційної Ради Юрій Губаревич.

"Все, що робили учасники протесту вчора і в попередні дні, — тримали в напрузі державний апарат. Вони (офіційна влада — ред.) змушені всерйоз сприймати загрозу, перш за все тому, що серед своїх лав вони поширюють чутки про нібито підготовлювані захоплення адміністративних будівель і так далі. Але для публічного сприйняття це дуже хороший сигнал — що влада, як і раніше, вважає всередині своєї системи, що вона не контролює ситуацію, і тому реагує досить серйозно", — сказав він.

Читайте також: "Режими змагаються у згущенні фашизму" — журналіст про Лукашенка і Путіна

Губаревич розповів, що буде далі з протестами проти Лукашенка.

"Протестний потенціал досить високий, і якщо з'явиться будь-який зручний момент або фактор, який послужить каталізатором, то люди вийдуть, і це буде дуже масово. Ми розуміємо, що прості виходи на вулицю нічого не вирішують, але вони роблять досить велику роботу в плані дезорганізації системи. Вона не може існувати в постійній напрузі більше пів року.

Єдине, чого домагається Лукашенко, придушуючи протести, — це заспокоїти власне оточення, сказати, що при його подальшому керівництві у них є якісь перспективи. Але вони все більше переконуються, що впоратися з населенням, більшість якого за відставку Лукашенка, наразі не вдалося", — сказав він.

Раніше повідомлялося, що у Волинській області затримали білоруського шпигуна.

Джерело Україна 24 Теги